Doporučení pro výběr badmintonové rakety


2 minut čtení

titulka.jpeg

Aby byla vaše raketa vždy optimálně připravena pro hru, kontrolujte pravidelně kvalitu a napnutí výpletu, poškození průchodek (plastových tunýlků, které vystýlají otvory v rámu rakety určené k protažení výpletu) a stav omotávky (gripu). Povolený výplet má výrazně zhoršuje kvalitu hry, snižuje cit hráče při odehrání míčku a přesnost úderu. Pokud je výplet již povolený, vyplatí se nečekat na jeho prasknutí, ale vyměnit jej za nový. Poškozená průchodka špatně brání oděru struny výpletu o rám rakety, což často vede ke zbytečnému prasknutí výpletu. 

Pokud cítíte, že se v badmintonu postupně zlepšujete, doporučujeme Vám vyzkoušet další modely raket. Během tréninku techniky se Váš styl hry tříbí a je pravděpodobné, že původně vyhovující model bude třeba nahradit novým, který Vám umožní se dále zdokonalovat. Univerzálnější rakety pro začátečníky mají většinou průměrné hrací vlastností a s výukou techniky je nutné přejít na raketu vyhovující konkrétnímu hernímu stylu.

Jste-li minimálně středně pokročilý hráč s motivací a umožňuje-li Vám to finanční situace, doporučujeme pořídit si dvě stejné rakety (u závodních hráčů je to nutností). Oceníte je při prasknutí výpletu během hry a stejně tak v situaci, kdy je příliš zapocená omotávka rukojeti. Vždy máte k dispozici plnohodnotnou náhradu. Stejné rakety pak doporučujeme za účelem stejného průběžného zatěžování výpletu obou raket příležitostně střídat.

Při vašem konkrétním požadavku se na nás můžete obrátit, rádi Vám poradíme